Telefon: 029 - 7171 582

E-mail: sp2mak@op.pl

> Wizyta biskupa

Dnia 2.10.2017r. Szkołę Podstawową nr 2 w Makowie Mazowieckim wraz z oddziałami gimnazjalnymi swą osobą zaszczycił biskup pomocniczy diecezji płockiej, ksiądz Mirosław Milewski.
Po odśpiewaniu przez szkolny chór pieśni na wejście, tak zaszczytnego gościa "Oto jest dzień", głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Płosińska, która w swym przemówieniu serdecznie powitała Jego Ekscelencję, księdza biskupa, proboszcza parafii pw. Św. Brata Alberta, księdza Krzysztofa Biernata, dziekana dekanatu makowskiego oraz proboszcza parafii pw. Św. Józefa- księdza Stanisława Dziekana, a także zgromadzonych na hali sportowej nauczycieli i uczniów. Jednocześnie pani dyrektor zaprosiła przybyłych gości do obejrzenia spektaklu na nowo przybliżającego zarówno młodszym, jak i starszym historię trojga zwykłych, prostych pastuszków, którym na początku XX wieku kilkakrotnie ukazywała się Matka Boża.
Choć dobrze wszystkim znana opowieść o Łucji, Hiacyncie i Franciszku na nowo wywarła na zgromadzonej publiczności niezwykłe wrażenie, zaś płynące z leżącej w Portugalii, maleńkiej wioski przesłanie Maryi proszącej o odmawianie różańca idealnie wkomponowało się w klimat rozpoczętego właśnie miesiąca- października.
Po zakończonym przedstawieniu głos zabrał ksiądz biskup- Mirosław Milewski, dziękując w swym wystąpieniu aktorom oraz szkolnemu chórowi, jak również paniom: Annie Rykowskiej i Małgorzacie Tomczak za przygotowanie tak niezwykłego spotkania. Ponadto Jego Ekscelencja podkreślił ważną rolę różańca również w życiu współczesnego człowieka. Z tymi słowami całkowicie zgodził się ksiądz Krzysztof Biernat zachęcając dzieci i młodzież do udziału w codziennych nabożeństwach różańcowych w obu parafiach.
Na zakończenie uroczystości pani dyrektor zaprosiła zebranych na hali sportowej, gości, nauczycieli i uczniów do wspólnego zaśpiewania wraz ze szkolnym chórem, ukochanej pieśni papieża- Jana Pawła II- "Barki"
Mazowiecka Makówka

Data dodania: 2017-10-02 20:10:18

Copyright © 2011-2015 Szkoła Podstawowa nr 2 w Makowie Mazowieckim wszelkie prawa zastrzeżone. Dostarczono przez: NETbis.pro