Telefon: 029 - 7171 582

E-mail: sp2mak@op.pl

Konkursy - z poprawną polszczyzną i ortografią na co dzień

< Wróć do listy nowości

> Konkursy - z poprawną polszczyzną i ortografią na co dzień

Zakończyły się pierwsze etapy Ogólnoposkich Konkursów- Ortograficznego i Poprawnej Polszczyzny, których organizatorem jest Centrum Edukacji Humanistycznej "Logos" w Warszawie. Konkurs "Z poprawną polszczyzną na co dzień" odbył się 17.11.2014r., a konkurs " Z poprawną ortografią na co dzień" pisaliśmy 18.11.2014r. Ich celem jest propagowanie kultury języka polskiego wsród dzieci i młodzieży, wyrabianie w uczniach nawyku językowej dociekliwości poznawczej. Konkurs składa się z trzech etapów:
I ETAP
Zadaniem uczestniczek i uczestników I etapu jest udzielenie odpowiedzi na pytania testowe (tylko jedna odpowiedź jest poprawna).
II ETAP
Zadaniem uczennic i uczniów jest przeredagowanie tekstu tak, żeby wypowiedź spełniała kryterium poprawności językowej.
III ETAP
Zadaniem uczestniczek i uczestników III etapu (finału ogólnopolskiego) jest napisanie opowiadania do historyjki obrazkowej.
Jak co roku uczniowie z naszej szkoły chętnie uczestniczyli w tych konkursach, nie tylko z klas I-III, IV-VI szkoły podstawowej, ale również I-III gimnazjum. Oprócz tego, że uczyliśmy się w domu, do konkursów przygotowywaliśmy się na dodatkowych zajęciach z języka polskiego. Wyniki I etapu oraz lista uczniów zakwalifikowanych do II etapu zostaną zamieszczone na stronie: www.poprawnapolszczyzna.pl 22 grudnia 2014 r. Czekamy z niecierpliwością.

Data dodania: 2014-11-24 14:11:17

Copyright © 2011-2015 Szkoła Podstawowa nr 2 w Makowie Mazowieckim wszelkie prawa zastrzeżone. Dostarczono przez: NETbis.pro